O MNIE

Sylwia Podgórska-Mackiewicz

Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi.

Absolwentka studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W 2016 roku obroniła pracę magisterską pod tytułem: „Elektroniczne postępowanie upominawcze” w katedrze postępowania cywilnego na ocenę bardzo dobrą. Doświadczenie zawodowe zdobywa począwszy od 2013 roku, pracując w kancelariach radców prawnych i adwokatów. Posiada kilkuletnią praktykę w poradnictwie prawnym, sporządzaniu rozmaitych pism prawniczych oraz umów, a także w obsłudze prawnej przedsiębiorców i reprezentacji Klientów przed sądami i organami administracji publicznej.

Od 2017 r. należy do Okręgowej Izby Radców Prawnych, gdzie ukończyła aplikację radcowską oraz zdała z wynikiem pozytywnym egzamin zawodowy na radcę prawnego. Słuchaczka studiów podyplomowych z psychiatrii i psychologii sądowej na WPiA UŁ.

Zajmuje się szeroko pojętym prawem cywilnym, w tym procedurą cywilną oraz prawem handlowym i gospodarczym, a także prawem administracyjnym. Założyciel i redaktor naczelna portalu www.prawomedyka.pl, gdzie omawia zagadnienia z zakresu prawa medycznego.

Udziela wsparcia prawnego zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom.

Prywatnie miłośniczka czytania książek, podróżowania oraz nauki języków obcych. Fascynują ją także zagadnienia z pogranicza psychologii i medycyny. W wolnych chwilach delektuje się aktywnym spędzaniem czasu z rodziną.